clankov.cz

Seriál: Geniální podnikatelé – Elon Musk

Už od malička byl generátor nápadů. Zajímaly ho sci-fi knížky víc než cokoliv jiného a jako dospělý se rozhodl své dětské sny realizovat. V čem je tedy Musk geniální?

Spousta lidí si o Muskovi myslí, že je geniální podnikatel. On sám to však popírá a mluví o sobě spíše jako o technikovi. Všechny jeho firmy jsou technologicky zaměřené a nemalým dílem přispěl k vývoji jejich produktů svými postřehy. 

Ačkoliv je jistě svérázným podnikatelem a skvělým technikem, vidím jeho genialitu ještě v něčem jiném. 

Od malička se zajímal o sci-fi komixy, knížky a různé možnosti, které budoucnost nabízí. Jako dospělý nelenil a začal realizovat své vize. Často pracuje “pro budoucnost, pro kterou je vzrušující žít.” Právě jeho silná vize a paličatost tuto vizi realizovat je jeho silná stránka. Není jen snílkem, co by měl tisíce nápadů pro lepší svět. On jich třeba alespoň pět opravdu realizuje. 

A že nemá malé plány: 

  1. Dostat člověka na Mars a začít jej kolonizovat (firma Space X)
  2. Spustit globální revoluci aut na elektřinu (firma Tesla)
  3. Zachytit co největší možnou energii slunce (firma Solar City)
  4. Chránit lidstvo od “špatné” umělé inteligence (firma OpenAI)
  5. Vytvořit banku pro digitální věk (firma PayPal)

A to nepočítám jeho “Nudnou” firmu hloubící tunely pod Los Angeles – The Boring company a aktualizovaný nápad Hyperloop pro dopravu v kapslích (jako potrubní pošta) napříč městy. 

Těmito velkolepými cíli si vydobyl titulky v novinách ne protože o nich mluví, ale protože na nich pracuje se skvělým týmem spolupracovníků a spoustu z nich posunul dál než kdy za historii byly. Tím nadchl celý svět pro jeho vizi budoucnosti, pro kterou je vzrušující žít. 

Leave a Comment

shares